Przygotowania ślubne

Przygotowania ślubne

Przygotowania to pierwsza, otwierająca część reportażu z dnia ślubu i choć wydawało by się tak dziś popularna, że wręcz oczywista, zdarza mi się nie raz odradzać przyszłym Pannom Młodym rezygnację z niej.

Raz na zawsze, oficjalnie, głośno i wyraźnie chcę napisać: – Nie idźcie tą drogą! Zdjęcia z przygotowań są integralną częścią reportażu z tego niepowtarzalnego dnia!

To podczas przygotowań powstaje wiele pięknych, intymnych zdjęć zarówno Pary Młodej jak i otaczającej ich rodziny i przyjaciół. Z uwagi na to, że zazwyczaj „przygotowują się” Panny Młode (ich wybranek się „po prostu ubiera”), uwagę skupiam głownie na nich. Zaczynamy klasycznie od fryzjera, potem makijaż, suknia, biżuteria i oczekiwanie na Pana Młodego. A to wszystko w samym oku cyklonu jakim jest wir przygotowań pozostałych członków rodziny. Gdy pojawia się Pan Młody wraz z rodzicami rozpoczyna się błogosławieństwo, które jest zazwyczaj ostatnim elementem tej części zdjęć.

W efekcie całości powstają zarówno piękne portrety, dynamiczny reportaż z „bieganiny wokół”, wzruszające kadry z błogosławieństwa a także zdjęcia detali: sukni, bukietu, obrączek, itp.

Ps. Jeśli w dniu ślubu widzimy się po raz pierwszy, przygotowania dają mi możliwość „poznania Was” a Wam przyzwyczajenia się do obecności mojej i wycelowanego w Was aparatu.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

15 kwietnia 2015

Pin It on Pinterest

Shares